Smartwatche dla sportowców – które wybrać?

Nowoczesne urządzenia stanowią ważne uzupełnienie wyposażenia każdego miłośnika sportu. Pozwalają na monitorowanie postępów treningowych, wyznaczanie tras biegowych oraz regularne sprawdzanie parametrów ciała. W artykule podpowiemy, który smartwatch dla sportowców warto wybrać.

Jak wykorzystać smartwatch w czasie treningu?

Smartwatch stanowi ogromne wsparcie treningowe. Pozwoli Ci na regularne monitorowanie wyników, tętna oraz zmierzy zmęczenie mięśni. Dedykowane aplikacje ułatwiają koordynację ruchów z oddechem. Należy pamiętać, że to właśnie nieumiejętne oddychanie stanowi główną przeszkodę dla wielu początkujących sportowców. Najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w aplikacje treningowe dla różnych dyscyplin sportowych. Mogą sięgnąć po nie miłośnicy biegania, jazdy na rowerze, fitnessu, pływania, podnoszenia ciężarów oraz gry w golfa.

Inteligentny zegarek przyda się także w czasie planowania treningów. Ustawisz na nim liczbę powtórzeń oraz czas odpoczynku. Smartwatch umożliwi ponadto odbieranie telefonów i wiadomości, monitorowanie trasy w czasie joggingu oraz słuchanie muzyki. Staje się tym samym opcją dla smartfona, którego często nie możemy bezpiecznie przechowywać w czasie ćwiczeń. Zegarek spisze się również w codziennym życiu. Bez trudu dopasujesz go do swoich ulubionych casualowych stylizacji.

W jakie funkcje powinien być wyposażony smartwatch dla sportowca?

Do podstawowych funkcji smartwatcha, z których można skorzystać w czasie treningu, należy krokomierz oraz pulsometr. Warto sięgać po modele wyposażone w zaawansowane sensory, które dodatkowo analizują wyniki i przedstawiają gotowe wskazówki treningowe. Dzięki dedykowanym aplikacjom sportowym dowiesz się, jaki dystans pokonałeś, ile kalorii spaliłeś oraz otrzymasz raport porównujący wyniki poszczególnych treningów.

Pomiar tętna pozwoli natomiast na dostosowanie odpowiedniej intensywności ćwiczeń. Dzięki kontrolowaniu pracy serca sprawdzisz również, jak poprawia się ogólna wydolność organizmu w wyniku regularnej aktywności fizycznej. Jeśli zależy Ci na efektywnej regeneracji, wybierz modele wyposażone w aplikacje do monitorowania czasu i jakości snu. Pamiętaj o tym, że to właśnie zdrowy odpoczynek warunkuje postępy treningowe.

Jeśli jesteś miłośnikiem treningów outdoorowych, upewnij się, że zegarek umożliwia wygodną synchronizację z telefonem. W ten sposób będziesz mógł zrezygnować z zabierania smartfona na trening. Co więcej, wbudowana technologia NFC ułatwi dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Jakie smartwatche dla sportowców wybrać?

Zastanawiasz się, jaki model smartwatcha kupić? Ciekawym wyborem może okazać się APPLE Watch 9 GPS, który wyróżnia się wbudowanym dwurdzeniowym procesorem. Zegarek umożliwia prostą i intuicyjną obsługę aplikacji do monitorowania zdrowia. Z pomocą urządzenia skontrolujesz pracę serca, poziom natlenienia krwi oraz jakość snu.

Na uwagę zasługuje także zegarek sportowy GARMIN Fenix 7X, zaskakujący ponadczasowym designem. Sprzęt odznacza się wyjątkowo wysoką odpornością na działanie wilgoci, temperatury oraz wstrząsów. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w czasie najbardziej wymagających treningów. Smartwatch wyposażony został w czujniki służące do pomiaru tętna, monitorowania snu, oddechu oraz wydolności organizmu. Model przypadnie do gustu miłośnikom górskich wycieczek. Wbudowana funkcja ClimbPro pełni funkcję barometru, kompasu oraz wysokościomierza.

Artykuł zewnętrzny.

Krystian Sebastian Profilowe Zdjecie
Krystian Sebastian

Jestem jak Sherlock Holmes dla wszystkich szukających informacji – uwielbiam zgłębiać sekrety konstrukcyjne, analizować najnowsze trendy i dzielić się tą wiedzą z Wami, czytelnikami Praktycznego Eksperta.