Kamery WiFi – porady zakupowe

Kamery WiFi pozwalają na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i możliwość zdalnej kontroli posesji lub pomieszczeń. Sama ich obecność może odstraszyć potencjalnych intruzów. Nowoczesne kamery zostały wyposażone w szereg przydatnych funkcji, takich jak detekcja ruchu czy promiennik IR. Dzięki temu potrafią one wykryć potencjalne zagrożenie nawet po zmroku. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

Najlepsze kamery bezprzewodowe

Zastanawiasz się, jak dobrać kamerę do monitoringu? Przede wszystkim pomyśl, gdzie chcesz ją zamontować. Jeśli chcesz umieścić urządzenie na zewnątrz, sprawdź, czy zostało ono wyposażona w promiennik IR. Dzięki temu zapewnia ona wyraźny obraz, nawet w całkowitej ciemności. Zwróć też uwagę, czy kamera WiFi posiada stopień ochrony IP 67. Takie urządzenie poradzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Kamera bezprzewodowa nie wymaga dodatkowego okablowania, co pozwala znacznie obniżyć koszty montażu. Ponadto instalacja zestawu do monitoringu nie dezorganizuje życia mieszkańców. Kamery WiFi do domu działają bezprzewodowo, ale można je podłączyć do sieci za pomocą kabla Ethernet. Jak rozszerzyć funkcjonalność sprzętu? Popularne modele umożliwiają podłączenie dodatkowych czujników i urządzeń alarmujących. Wyróżniamy dwa rodzaje kamer – tubowe i kopułkowe. Pierwszy model rzuca się w oczy, dlatego skutecznie zniechęci potencjalnych złodziei. Można go zamontować na ścianie, słupie lub latarnii. Z kolei kamery WiFi kopułkowe powstały z myślą o osobach, którym zależy na dyskrecji. Zazwyczaj instaluje się je na ścianie lub suficie.

Jak wybrać kamery WiFi do domu?

Zanim wybierzesz kamerę WiFi, zwróć uwagę na kąt widzenia. Im wyższa wartość, tym urządzenie będzie rejestrowało większą powierzchnię. Dużą popularnością cieszą się modele z regulowanym zdalnie motozoomem. Wspomniana funkcja pozwala na swobodną modyfikację kąta widzenia i zbliżenia. W zależności od potrzeb możesz ustawić podgląd ogólny lub bliski kadr. Zmiennoogniskowy obiektyw zapewnia zapewnia dużą elastyczność podczas montażu urządzenia. Szukając odpowiedniego sprzętu, nie kieruj się tylko ceną. Kamery WiFi do domu to inwestycja na lata, dlatego przede wszystkim sprawdź ich funkcjonalność. Niektóre modele umożliwiają dwukierunkową transmisję audio, co pozwala porozmawiać z domownikami. Nowoczesne modele zostały wyposażone w przetwornik CMOS, dzięki czemu zużywają mniej prądu. Dodatkowo oferują one doskonałą jakość filmu i wysoką prędkość nagrywania. Dzięki temu zyskujesz pewność, że ustalisz wszystkie szczegóły zdarzenia.

Kamera WiFi – na co zwrócić uwagę?

Niektóre kamery posiadają slot na kartę microSD. W ten sposób rejestrują one materiał, nawet podczas przerw w dostawie prądu lub awarii rejestratora, bądź dysku twardego. Wielu producentów oferuje aplikację, którą można pobrać na telefon lub tableta. Pozwala ona na podgląd obrazu z kamery na żywo. Dzięki temu szybko sprawdzisz, co dzieje się w domu pod Twoją obecność. Aplikacja umożliwia również otrzymywanie powiadomień w przypadku wykrycia zagrożenia. Producenci pozwalają też na konfigurację kamery z poziomu aplikacji, przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania.

Kamery WiFi – o czym warto pamiętać?

Wysokiej jakości kamery bezprzewodowe są wyposażone w czujnik ruchu, który pozwala na automatyczne uruchomienie urządzenia po wykryciu intruza. Większość modeli odróżnia ludzi i pojazdy od zwierząt, liści, czy innych ruchomych obiektów. Nowoczesna technologia minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów. Ważną rolę odgrywa też sposób połączenia kamery z siecią. W przypadku modeli WiFi dobrze sprawdzi się dwuzakresowy standard 802.11ac. Oferuje on wysoką przepustowość, tym samym zapewnia płynne działanie urządzenia. Jeśli szukasz niezawodnej kamery WiFi, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu EC System. Zajrzyj na stronę https://sklep-ecsystem.pl/category/monitoring-ip-kamery-wifi-do-domu. Doświadczeni doradcy pomogą Ci wybrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb!

Materiał sponsorowany.

Krystian Sebastian Profilowe Zdjecie
Krystian Sebastian

Jestem jak Sherlock Holmes dla wszystkich szukających informacji – uwielbiam zgłębiać sekrety konstrukcyjne, analizować najnowsze trendy i dzielić się tą wiedzą z Wami, czytelnikami Praktycznego Eksperta.